Логіка
Булева логіка - це проста математична система з двома значеннями:
- істинний
- неправильний
Логічні блоки в ROBO Pro Coding зазвичай призначені для управління умовами та циклами.
Ось приклад:
Якщо значення x не більше 100, то умова є хибною і «це не дуже велике». виводиться. Якщо значення x не більше 100, то умова є хибною і «це не дуже велике». виводиться. Логічні значення також можуть бути збережені в змінних і передані до функцій, так само, як числа, тексти та значення списку.
Блоки
Якщо блок очікує логічне значення як вхідні дані, то ніякі вхідні дані не будуть інтерпретуватися як помилкові . Нелогічні значення не можна вставляти безпосередньо там, де очікуються логічні значення, хоча можливо (але не рекомендується) зберегти нелогічне значення змінної, а потім вставити його у вхідні дані умови. Цей метод не рекомендується, і його поведінка може бути змінена в майбутніх версіях ROBO Pro Coding.
Цінності
Для доступу до логічного значення можна використовувати окремий блок зі списком, в якому вказано значення true або false:
Порівняльні оператори
Є шість операторів порівняння. У кожен із них вводяться два входи (зазвичай два числа), і оператор порівняння повертає true чи false залежно від цього, як вхідні дані порівнюються друг з одним.
Шість операторів: одно, не одно, менше, більше, менше чи одно, більше чи одно.
Логічні оператори
Блок and повертає істину тоді й тільки тоді, коли два його вхідні значення є істинними.
Блок or повертає значення true якщо хоча б одне з двох його вхідних значень істинно.
робити
Блок не перетворює логічний вхід у його протилежність. Наприклад, результат:
є хибним.
Якщо немає вхідних даних, передбачається значення true , тому наступний блок згенерує значення false :
Проте залишати поле введення порожнім не рекомендується.
Трикомпонентний оператор
Оператор із трьох частин діє як мініатюрний блок if do . Він використовує три вхідні значення. Перше логічне умова для перевірки - це перше вхідне значення, друге вхідне значення - це значення, що повертається, якщо перевірка вірна, а третє вхідне значення - це значення, що повертається, якщо перевірка помилкова. У наступному прикладі колір змінної визначається червоним, якщо змінна x менше 10, в іншому випадку колір змінної задається зеленим.
Блок із трьох частин завжди можна замінити блоком if do. Наступні два приклади такі самі.