Змінні
Ми використовуємо термін змінна так само, як він використовується в математиці та інших мовах програмування: іменоване значення, яке можна змінити (змінити). Змінні можна створювати по-різному.
- Деякі блоки, такі як count with і for each використовують змінну і визначають її значення. Традиційний ІТ-термін для таких змінних – циклічні змінні.
- Функції користувача (також звані «процедурами») можуть визначати вхідні дані, які можна використовувати для створення змінних, які можна використовувати тільки в цій функції. Такі змінні зазвичай називаються «параметрами» або «аргументами».
- Користувачі можуть змінювати змінні будь-коли за допомогою блоку set. Їх традиційно називають «глобальними змінними». Їх можна використовувати будь-де коду ROBO Pro Coding.
Випадаюче меню
Коли ви клацаєте символ списку (маленький трикутник) для змінної, з'являється наступне меню:
Меню пропонує такі опції.
- відображати імена всіх доступних змінних, визначених у програмі.
- "перейменувати змінну...", наприклад, змінити ім'я цієї змінної, де б воно не з'являлося в програмі (вибір цієї опції відкриє запит на нове ім'я)
- "Видалити змінну...", наприклад, Видалити всі блоки, які посилаються на цю змінну, де б вони не знаходилися в програмі.
Блоки
Набір
Блок set надає значення змінної і створює змінну, якщо вона ще немає. Наприклад, ось як встановити значення змінної age рівним 12:
Виклик
Блок виклику доставляє змінну, збережену в змінній, не змінюючи її:
Можна написати програму, що містить блок дзвінка без відповідного блоку установки, але це погана ідея.
Змінювати
Блок зміни вставляє число змінної.
Блок змін є абревіатурою наступної конструкції:
Приклад
Подивіться наступний приклад коду:
Перший ряд блоків створює змінну з ім'ям age і встановлює її початкове значення число 12. Другий ряд блоків викликає значення12, додає до нього 1 і зберігає результат (13) в змінних. В останньому рядку з'являється таке повідомлення: «Вітаємо! Тобі зараз 13».