Skip to main content

Змінні

Ми використовуємо термін змінна так само, як він використовується в математиці та інших мовах програмування: іменоване значення, яке можна змінити (змінити). Змінні можна створювати по-різному.

  • Деякі блоки, такі як count with і for each використовують змінну і визначають її значення. Традиційний ІТ-термін для таких змінних – циклічні змінні.
  • Функції користувача (також звані «процедурами») можуть визначати вхідні дані, які можна використовувати для створення змінних, які можна використовувати тільки в цій функції. Такі змінні зазвичай називаються «параметрами» або «аргументами».
  • Користувачі можуть змінювати змінні будь-коли за допомогою блоку set. Їх традиційно називають «глобальними змінними». Їх можна використовувати будь-де коду ROBO Pro Coding.

Випадаюче меню

Коли ви клацаєте символ списку (маленький трикутник) для змінної, з'являється наступне меню:

image-1623590853546.png

Меню пропонує такі опції.

  • відображати імена всіх доступних змінних, визначених у програмі.
  • "перейменувати змінну...", наприклад, змінити ім'я цієї змінної, де б воно не з'являлося в програмі (вибір цієї опції відкриє запит на нове ім'я)
  • "Видалити змінну...", наприклад, Видалити всі блоки, які посилаються на цю змінну, де б вони не знаходилися в програмі.

Блоки

Набір

Блок set надає значення змінної і створює змінну, якщо вона ще немає. Наприклад, ось як встановити значення змінної age рівним 12:

image-1623590862822.png

Виклик

Блок виклику доставляє змінну, збережену в змінній, не змінюючи її:

image-1623590873177.png

Можна написати програму, що містить блок дзвінка без відповідного блоку установки, але це погана ідея.

Змінювати

Блок зміни вставляє число змінної.

image-1623590887860.png

Блок змін є абревіатурою наступної конструкції:

image-1623590898726.png

Приклад

Подивіться наступний приклад коду:

Bild6_d.PNG

Перший ряд блоків створює змінну з ім'ям age і встановлює її початкове значення число 12. Другий ряд блоків викликає значення12, додає до нього 1 і зберігає результат (13) в змінних. В останньому рядку з'являється таке повідомлення: «Вітаємо! Тобі зараз 13».